DASHI
Keni ende shumë gjëra për të bërë, sidomos në aspektin personal, prandaj gjëja më e mirë që duhet të bëni sot, është të largoheni jashtë qytetit, relaksohuni
dhe mos mendoni për asgjë. Në ditët në vazhdim do jeni aq të zënë sa nuk do keni kohë as për veten tuaj.

DEMI
Sot do jetë një ditë relaksi dhe reflektimi për ju. Nëse kishit bërë një listë se çfarë duhet të bëni e çfarë jo, sot është dita për të parë gjërat që keni lënë pas dore. Merreni çdo gjë me entuziazëm se do ja dilni më së miri.

BINJAKET
Duhet të keni durim dhe shumë dëshirë për të rregulluar të gjitha problemet që keni pasur në jetën në çift. Pas një periudhe goxha delikate, sot ju që jeni në
një lidhje do ndiheni disi më të qetë.

GAFORRJA
Dukeni mjaft të shqetësuar sot e të tensionuar, por në fakt nuk jeni të mërzitur me askënd. Keni diçka për të menduar dhe sigurisht nuk mund ta neglizhoni si
të parëndësishme. Njerëzit e afërm ju ndodhen gjithmonë pranë dhe flisni me ta për të marrë ndonjë mendim.

LUANI
Që në mëngjes keni për të vënë re se dita e sotme do të jetë shumë e ngadaltë dhe do të keni frikë se mos nuk përfundoni dot planet që keni për sot. Bëni
mirë të shpejtoni pasi nuk kanë vlerë vonesat e tepruara.

VIRGJERESHA
Në këtë ditë çdo gjë do të duket dhe mund të merrni e të shprehni shumë dashuri. Dashuri që ju mendoni se është diçka e vërtetë që sigurisht nuk duhet
të nënvlerësohet, por që është ushqyer kryesisht çdo ditë.

PESHORJA
Jeni shumë nervoz dhe në pamje të parë i frikësoni të tjerët. Duhet të hapeni me persona të besuar dhe të shkarkoni stresin që keni. Do ndjeheni më mirë. Keni për tu ankuar edhe për gjërat më të vogla. Kërkoni të gjeni vetveten për të kaluar mirë edhe me të tjerët.

AKREPI
Në përgjithësi pritet një ditë e mirë dhe e vetmja gjë që do t’ju bëjë të jeni në dilemë është se do të keni më shumë se një alternativë për të zgjedhur. Shumë ide dhe mendime ju vijnë në mendje, por ndjeheni aq të turbullt saqë nuk jeni në gjendje të vendosni për asgjë.

SHIGJETARI
Sot do të keni kohë të lirë për ti dedikuar atyre gjërave që zakonisht ja lini të tjerëve për ti përfunduar. Mbrëmja do të kalojë mes miqve të vjetër, por kujdes se si do të flisni kur të jeni me shoqërinë e tyre.

BRICJAPI
Keni nevojë për më shumë kohë për të rregulluar situatat e komplikuara që ju ka sjelle jeta. Prandaj merreni më me qetësi, pa e kthyer kokën mbrapa, shihni
drejt të ardhmes me optimizëm dhe shpresë në vetvete.

UJORI
Keni gjetur disa gjëra në lidhje me një person që është shumë afër dhe se mund të jetë një problem, por tani për tani ju nuk mund të pretendoni asgjë,
vetëm kur t’ju jepet një shans për të hetuar. Është gjithmonë më mirë që të ketë informacion të plotë para disa zgjedhjeve të pamatura të cilat ju mund
të pendoheni më vonë.

PESHQIT
Të gjitha ambiciet tuaja në këtë kohë mund të jenë të pakëndshme për njerëzit që ju duan dhe të cilët do të donin tu shihnin më të fokusuar në diçka
më tepër se sa për veten dhe për çështje materiale. Duhet të ndani me të tjerët më shumë kohë dhe të mos jeni shumë individualist.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb