Si nisi kjo javë për për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni lënë pezull ndonjë çështje të rëndësishme? Prisni një ofertë për pune? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin.

Parashikimet javore27/08/18 – 02/09/18 
Dashi: 
Të përgjithshmet: 
Kjo javë ju jep fuqi dhe ju përgatit për të arritur qëllimin që do të vijë si rezultat i përpjekjes. Duke u fokusuar në qëllimin, veprimet që po merrni do t’ju ndihmojnë të arrini pikën më të shpejtë që shënjestroni. Njerëz të fuqishëm do të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë, prandaj shfrytëzoni ndihmën e tyre pa hezitim.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimentalisht ekziston një shqetësim që rrjedh nga pritjet e larta që keni në jetën tuaj sentimentale. Mos ndoshta qëndroni në detaje duke menduar se këto do të sjellin lumturi? Përcaktoni qëllimet tuaja dhe mos e shtyni partnerin tuaj më shumë se ç’duhet, vetëm për të mbuluar pasiguritë tuaja. Nëse jeni vetëm sigurohuni që t’i shihni gjërat mirë, përndryshe do të mbeteni vetëm, por nuk do jeni as edhefitues!
Parashikimet profesionale: 
Në profesionnëse një punë ju pëlqen atëherë ia vlen ta bëni atë në mënyrën më të mirë. Pra, nëse jeni në një pozicion që plotëson kriteret tuaja personale, kjo periudhë do të jetë shumë krijuese. Nëse diçka nuk ju kënaq, kërkoni gjithnjë e më shumë për të ndërthurur me atë që doni shumë. Ndryshimi i mjedisit të punës nuk ka gjasa të ndodhë. Janë parashikuar ditë pune të mira dhe keni punuar shumë për ta marrë atë.

Demi: 
Të përgjithshmet: 
Duhet të rindërtoni për të rifituar kontrollin në jetën tuaj. Ekziston një ndjenjë se gjërat kanë ikur nga rruga e tyre dhe se nuk i keni përcaktuar më shumë zgjedhjet tuaja.Vetëm sigurohuni që të kufizoni veten në punët tuaja dhe të shmangni njerëzit përreth jush. Mallrat materiale luajnë një rol të rëndësishëm për ju, prandaj sigurohuni që të çliroheni nga një teori e tillë që ju robëron.
Parashikimet në dashuri: 
Në marrëdhënien tuaj shumëherë bëheni viktimë për të mbajtur ekuilibrin. Kjo periudhë është e mirë për të menduar dhe reflektuar. Duke marrë këtë rol nuk arrini ekuilibrin, por burgosni shpirtin tuaj dhe pavarësinë. Ju që i përkisni beqarëve të zodiakut, ndaloni të shprehni pesimizmin sepse bëhet i pështirë ndaj personave që mund të jenë të interesuar.
Parashikimet profesionale: 
Profesioni duket të jetë i ngadalë duke hyrë në një seri dhe do të arrini të gjeni një mënyrë për të arritur qëllimin tuaj. Gjithashtu mund të shihni fitime të konsiderueshme përmes tregtisë, nëse e praktikoni atë si profesion apo edhe nëpërmjet një transaksioni financiar fitimprurës, për të kursyer një shumë të konsiderueshme.

Binjakët: 
Të përgjithshmet: 
Presioni që ndjeni është duke ju shtyrë gjithnjë e më shumë drejt arratisjes dhe lirisë. Megjithatë, frika e papritur ju ndreq. Shpresoni se gjërat do të vijnë në mënyrë që ata t’ju favorizojnë dhe t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga çdo gjë që ju kufizon. Së shpejti do ju duhet të merrni vendime dhe të jeni më të vendosur.
Parashikimet në dashuri: 
Mos ndoshta shqetësimi nuk ju lejon të qetësoheni? Mendoni për të ardhmen e marrëdhënies dhe në vend që të shijoni të tashmen, jeni të mbytur nga ndjenja e ankthit dhe dyshimit. Përpiquni të pakësoni këtë tendencë sepse nuk ju ndihmon dhe mbi të gjitha nuk ndihmon marrëdhënien. Silluni me pjekuri, sidomos ju që jeni vetëm. Mendoni të imagjinoni gjëra që nuk i keni konfirmuar.
Parashikimet profesionale: 
Në profesion ndoshta kjo periudhë që kaloni ju bën të ndiheni disi të pasigurtë. Bëni plane alternative të reagimit ndaj mundësive të ndryshme gjë qëkjo ka filluar t’ju çmendë.Nuk është keq të jeni i përgatitur për “më të keqen”. Ndoshta një ndryshim i përgjithshëm do përfitojë dhe nuk do t’ju dëmtojë. Në financat tuaja duhet të jeni më të rregullt, pasi keni mësuar se çfarë do të thotë vështirësi financiare!

Gaforrja: 
Të përgjithshmet: 
Shikoni përreth jush dhe këtë herë përpiquni të shihni me një pamje pozitive. Tregoni mirënjohje dhe mirësjellje për ato që keni, jo për ato që ju mungon ose keni probleme. Tregojuni miqve dhe kolegëve se pa ata jeta e përditshme nuk do të ishte e njëjtë. Ata ju japin mbështetje dhe ndihmë të konsiderueshme për të arritur në një nivel personal dhe profesional.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimentalisht duket se vendosja juaj planetare ju fal kënaqësi. Një lidhje romantike rritet dhe arrin të ekspozojë elementet e mira. Përmes kontaktit fizik vjen edhe përfundimi shpirtëror, meqë bashkëjetesa e dy njerëzve konsiderohet si e gjitha e jo vetëm. Shijoni marrëdhënien tuaj dhe tregoni vlerësim për të mirën që keni jetuar në të.
Parashikimet profesionale: 
Në profesion sot vihen re bashkëpunimet. Nëpërmjet tyre arrini të balanconi dhe kjo ju jep kënaqësi. Mundeni me mënyrën tuaj të thoni “faleminderit” për mbështetjen e bashkëpunëtorëve të cilët pa ata nuk do të arrinit aty ku jeni. Një veprim i tillë do t’ju mbushë thellë dhe plotësisht.

Luani: 
Të përgjithshmet: 
Kjo javë ndriçon më shumë sektorin e biznesit dhe atë financiar. Nga njëra anë do të jeni shumë të kënaqur. Nga ana tjetër, megjithatë, shfaqet dhe roli (vlera) e bashkëpunimit brenda familjes. Përmes një ngjarjeje, do të provohet se sa e rëndësishme është që anëtarët e familjes të punojnë si një grup.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimentalisht kjo javë rrotullohet qetë pa ndonjë luhatje të veçantë. Përveç kësaj interesi monopolizon karrierën dhe sot do të arrini të “ushqeni” shpirtin tuaj nëpërmjet kënaqësisë që merrni nga ajo. Sigurohuni që të vendosni partnerin tuaj në “lojë” dhe mos e largoni atë nga gëzimi juaj. Nëse jeni vetëm, ka mundësi që diçka interesante të lindë përmes vendit të punës.
Parashikimet profesionale: 
Ju keni punuar shumë për të arritur aty ku jeni. Ndoshta keni filluar nga shumë poshtë dhe të tjerët mendojnë që keni luftuarshumë për të arritur. Gëzoni fitoren tuaj dhe shijoni gëzimin e suksesit. Në financat është mirë këtë javë që të shpërbleheni me një dhuratë … Shpenzoni për veten tuaj, por gjithmonë duke iu shmangur terpimeve.

Virgjëresha: 
Të përgjithshmet: 
Ngjani si fëmija e vogël që ulet vetëm në oborrin e shkollës dhe sheh shokët e klasës të gëzohen e të luajnë së bashku. Endërroni suksesin tuaj dhe bëni lëvizje për të arritur qëllimin. Gjithashtu mund të arrini qëllimet tuaja për sa kohë që lini menjanë pasigurinë.
Parashikimet në dashuri: 
Duket se absorbohet shumica e mendimeve dhe e energjisë me qëllim që tëkeni pakënaqësinë e partnerit tuaj. Bëni diçka për të zbutur situatën dhe mos vazhdoni të jeni indiferent. Do të pendoheni!
Parashikimet profesionale: 
Në profesion është një kohë ku duhet të merreni me partneritetet tuaja për të rivendosur ekuilibrin e humbur. Pakënaqësia që ekziston duhet të rregullohet në mënyrë që të jeni në gjendje të merreni me gjëra më interesante. Në financat gjërat po shkojnë sipas planifikimit, kështu që nëse nuk bëni diçka tronditëse që do prishë ekuilibrin, gjithçka do të jetë mirë.

Peshorja: 
Të përgjithshmet: 
Është vendosja planetare që ju bën të ndiheni nostalgjik për të kaluarën. Ndoshta mund të mendoni edhe fëmijërinë e mbushur me naivitet dhe momente lumturie. Keni nevojë të ktheheni në kujtimet tuaja të bukura në mënyrë që të merrni energji prej tyre të cilat ju ndihmojnë të ripërcaktoni ekzistencën tuaj.
Parashikimet në dashuri: 
E kaluara ju ndjek në mënyrën e vet. Nëse jeni në një marrëdhënie, vijnë në mendje kujtimet e lumturisë dhe shumë buzëqeshje. Që atëherë gjërat u rënduan, ndërkohë entuziazmi është ulur dhe rutina ka zbardhur ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme ngjyrat e ndritshme të “filmit” tuaj. Ju që jeni vetëm jeni thirrur për të menaxhuar personat që ju mungojnë dhe të gjeni nëse ju mungojnë këto ndjenja apo emocionet që i rrethojnë ato …
Parashikimet profesionale: 
Në biznes duhet të qëndroni më të pjekur ndaj gjërave. Mos harroni se ku keni filluar dhe që keni arritur deri tani. Edhe nëse nuk e keni arritur suksesin që dëshironi, ju keni bërë një rrugë të gjatë dhe keni fituar shumë përvojë! Këto janë të paçmueshme. Në financat, përdorni gabimet që keni bërë si udhëzues për një të ardhme më të mirë.

Akrepi: 
Të përgjithshmet: 
Ndaloni duke u bërë një “viktimë” e vetes. Shprehuni dhe mos u shqetësoni për veten. Me këtë qëndrim nuk fitoni asgjë. Nëse besoni në veten tuaj dhe doni të merrni përgjegjësi të tjera, mund ta bëni atë, por në asnjë mënyrëmos pranoni t’ju “transferojnë” të tjerët detyrimet tuaja.
Parashikimet në dashuri: 
Vendosni kufizime në marrëdhënien tuaj dhe theksoni vlerën e pavarësisë personale brenda saj. Në një mënyrë të çuditshme, bëni të qartë se nuk pranoni të jepni kontrollin e vetes në askënd, edhe nëse jeni duke folur për partnerin tuaj.
Parashikimet profesionale: 
Në profesion duhet të lëvizni me më shumë ashpërsi dhe qartësi në atë që kërkoni. Mos lini gjë për keqkuptime dhe mbi të gjitha mos lejoni askënd t’ju shfrytëzojë duke ju shtyrë për detyrime që nuk ju takojnë. Në financat, gjërat bëhen më mirë për t’ju lejuar të ecni  mekëmbët tuaja.

Shigjetari: 
Të përgjithshmet: 
Kjo javë ju bën të kuptoni se çdo fund ka dhe një fillim të ri. Sa e vështirë të jetë kjo periudhë, diçka mbaron – ndoshta me dhimbje dhe vuajtje – por pritet të lini vend për diçka të re. Është e rëndësishme ta trajtoni rastin ashtu siç e meriton dhe të merrni nga ndryshimet që ju ndodhni mësimet që ju nevojiten.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimentalisht jeni në një periudhë tranzicioni, pavarësisht se cila është situata juaj personale. Marrëdhënia juaj fillon të transformohet dhe kushtet e reja fillojnë të mbizotërojnë. Punoni me këto ndryshime me bashkëshortin tuaj për të arritur në një situatë që do ju kënaqë të dyve. Nëse jeni vetëm, ndryshimi vjen nga brenda jush dhe së shpejti do ndryshojë jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: 
Në profesion është një javë e mirë për të organizuar punën tuaj. Keni një mendim të qartë që ju lejon të shihni gjërat në dimensionin e tyre të saktë. Sa i përket financave,  dini se një ndryshim i mentalitetit do t’ju sjellë prosperitetin ekonomik që donit kaq shumë.Ja mendojenimirë…

Bricjapi: 
Të përgjithshmet: 
Po aq mençuri ka të ketë brenda në këtë mendje, sa ka raste kur ndiheni gati të dorëzoheni në një pasion të madh. Pasioni nuk ka logjik dhe ju e dini. Megjithatë jeni të gatshëm për të bërë hapin e madh për të jetuar atë që keni ëndërruar. Nuk ka rëndësi nëse është emocion, profesion apo ndonjë gjë tjetër. Është dëshira juaj e fshehtë.
Parashikimet në dashuri: 
Jetoni dashurinë dhe pasionin në gradën absolute. Ju nuk keni frikë të sakrifikoni për të shijuar çdo moment të jetës tuaj sentimentale. Nuk ka rëndësi nëse jeni të angazhuar ose kërkoni pasion në një njohje të re, çështja është se nuk keni frikë. Jetojeni!
Parashikimet profesionale: 
Në profesion dukeni shumë të interesuar në atë që bëni dhe ka mundësi të kushtoni kohë të mjaftueshme për të arritur rezultatin që dëshironi. Insistimi juaj do t’ju çojë në rezultate shumë pozitive, por sigurohuni të jeni në dijeni të asaj që po sakrifikoni. Sigurohuni që të frenoni pasionin që ndjeni dhe të mos e lejoni që t’ju çojë në humbje.

Ujori: 
Të përgjithshmet: 
Jeni në fazën e “shërimit” pas një situate shumë të vështirë që keni përjetuar. Tani është koha për të ndihmuar veten për të ushqyer plagët e saj siç duhet dhe për të mos lini plagë të thella që gjithmonë do të lëndohen kur t’i shihni ato. Duheni ta kuptoni se jeta është një grup emocionesh dhe situatash dhe nuk vlen të humbisni kohën vetëm për një gjë.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimentalisht ka mundësi që të përjetoni një fazë që funksionon në mënyrë të përkohshme ndërmjet të kaluarës dhe së ardhmes. Me pak fjalë, harroni ato që dini dhe filloni të pranoni faktet e reja. Pranimi është pjesa e ndërlikuar, prandaj sigurohuni që të këmbëngulni derisa t’jaarrini  qëllimin.
Parashikimet profesionale: 
Në punë  duhet të provoni që jeni një luftëtar dhe se pavarësisht nga vështirësitë dhe humbjet mund të mësoni nga ajo dhe të vazhdoni fuqishëmnë vazhdim. Në financatvazhdoni të lëvizni me rregullsi dhe organizim për të mbajtur ekuilibrin.

Peshqit: 
Të përgjithshmet: 
Diçka mbaron dhe diçka fillon edhe për ju. Një ndryshim i madh po përpiqet të materializohet dhe do t’ju jepen mundësi që duhet të kapni për të arritur në realitetin e ri. Me që jeta ka ulje dhe ngritje do të vazhdoni të mësoni dhe të shijoni çdo moment. Sigurohuni që të keni instinktin vigjilent sepse do t’ju duhet.
Parashikimet në dashuri: 
Sentimental duket të jeni gati për një ndryshim të madh. Një angazhim, një martesë, bërja e një fëmije ose nga ana tjetër një ndarje në një marrëdhënie që shkon keq çdo ditë dhe shihni se është e padobishme të qëndroni bashkë. Bëni ndryshimin dhe shijoni lirinë, atë që është thelbësore dhe shpenguese.
Parashikimet profesionale: 
Në profesion është njëperiudhë të re dhe filloni ngadalë të rifitoni kontrollin. Duket sikur keni kaluar nëpër disa vështirësi, pengesa dhe ndryshime. Tani gjithçka po fillon të qetësohet, por mbi të gjitha bëheni sunduesi i vetes. Ngjashëm është situata dhe në financat.  Mbani frenat e situatës suaj financiare!

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: