Dashi

Jeni të tunduar të bëni vetëm një përpjekje me gjysmë zemre në punë. Puna juaj ka humbur hijeshinë e saj dhe tani ju ndiheni të detyruar të ndihmoni sadopak. Mbani në mend se ju mund të bëni patinazh vetëm në këtë mënyrë për kaq gjatë. Mund t’ju duhet të gjeni një punë tjetër.

Demi

Intuita juaj është e drejtë. Kushtojini vëmendje aftësive tuaja psikike. Këto aftësi do të jenë veçanërisht të rëndësishme me çdo detyrë që do të ndërmerrni. Intuita juaj është burimi juaj më i madh. Kombinuar me një natyrë të lehtë dhe të dhembshur, ju mund të lëvizni malet.

Binjaket

Burimet që po kërkoni do të jenë të vështira për t’u gjetur. Sa më shumë të kërkoni, aq më pak gjen. Sa më shumë të shtyni, aq më shumë të tjerët do të rezistojnë. Është më mirë të ulesh dhe të presësh të shohësh se çfarë do të të vijë vetë.

Gaforrja

Ju keni një vizion se si duhet të dalë një projekt i caktuar. Jini fleksibël në këtë vizion. Me shumë mundësi nuk do të dalë ashtu siç e imagjinoni. Mos u zhgënjeni me rezultatin vetëm sepse rezultati përfundimtar nuk është diçka që prisnit.

Luani

Dje ishte koha juaj për të shkëlqyer dhe tani duhet të lini dikë tjetër të jetë në qendër të vëmendjes. Mos e humbni shfaqjen, përndryshe të tjerët do të bëhen xhelozë dhe do të zemërohen. Shkoni me rrjedhën dhe gjithçka do të funksionojë.

Virgjeresha

Ju jeni në vendin e duhur në kohën e duhur. Ju keni gjithçka që ju nevojitet, kështu që mos u ankoni. Nuk ka asnjë arsye që të jeni të mërzitur, të inatosur ose të zemëruar. Ju keni fuqi të madhe në pëllëmbën e dorës. Përfitoni nga kjo kohë e vlefshme.

Peshorja

Merrni kohë për të kuptuar perspektivën në anën tjetër të gardhit. Kur kërkoni së pari të kuptoni situatën nga të gjitha këndvështrimet, zgjidhja do të bëhet shumë më e qartë sesa nëse e shihni atë vetëm nga perspektiva juaj e kufizuar.

Akrepi

Në përgjithësi, dita do të shkojë e qetë dhe do të merrni mbështetje të jashtëzakonshme emocionale për punën që po bëni. Të tjerët janë në gjendje të simpatizojnë atë që po kaloni – në të mirë ose në të keq – dhe kjo po e bën punën tuaj shumë më të lehtë.

Shigjetari

Koka juaj po rrotullohet në një vorbull konfuzioni. Idetë që kalojnë në mendjen tuaj do të jenë krijuese, por jo domosdoshmërisht realiste. Do ta keni të vështirë ta mbani veten me këmbë në tokë. Kjo është sfida juaj më e madhe e ditës. Paç fat!

Bricjapi

Nuk duhet të mendoni shumë për planin tuaj aktual. Sa më shumë që mendoni, aq më shumë tentoni ta ngatërroni çështjen dhe aq më shumë vraponi në rreth. Ndaloni për pak dhe thjesht relaksohuni. Merrni kohë për t’u bërë i qetë. Dëgjoni ndjenjat tuaja, të cilat janë krejt të ndryshme, por që do t’ju udhëheqin në drejtimin e duhur.

Ujori

Gjetja e kohës për të bërë atë që duhet të bëni mund të mos jetë e lehtë. Njerëz të tjerë po ju tërheqin në të gjitha drejtimet. Ju nuk jeni i vetmi me një axhendë. Mos dilni jashtë rrugës sa të humbni lidhjen me qëllimin tuaj të vërtetë. Qëndroni në qendër dhe të fokusuar.

Peshqit

Lëreni veten të ëndërroni. Gjeni një zgjidhje kreative për problemet me të cilat përballeni aktualisht. Të njëjtat metoda të vjetra do të prodhojnë të njëjtat rezultate të vjetra. Tani është koha për të përqafuar diçka të re. Shikimi i pamjes më të madhe do t’ju ndihmojë të përfundoni kërkimin tuaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb