Dashi

Po ndiheni të bllokuar. Ndoshta ju ndiheni sikur punëdhënësit tuaj nuk e vlerësojnë plotësisht punën që po bëni. Ndoshta ndodheni në një situatë shumë të kufizuar. Ju duhet të jeni në një pozicion në të cilin mund të zgjasni krahët dhe të fluturoni.

Demi

Ju keni një ndjenjë të rinovuar drejtimi. Keni më shumë forcë se zakonisht. Po bëni ndryshime të rëndësishme intelektuale dhe shpirtërore. Këto ndryshime personale po lehtësojnë diçka të re në punën tuaj. Kjo është një kohë që ju të ngjiteni lart.

Binjaket

Pranojini me hijeshi të gjitha ndryshimet. Ju jeni në një pozicion shumë harmonik tani, kështu që përfitoni nga kjo kohë. Universi po mbështet përpjekjet tuaja. Qëndroni të ekuilibruar pavarësisht nga transformimi i jashtëzakonshëm përreth jush. Kjo është një kohë shumë emocionuese.

Gaforrja

Sigurohuni që po ndiqni ëndrrat tuaja! Mbani një frymë shpresëdhënëse se me të vërtetë do të arrini atë që keni synuar të arrini në këtë jetë. Ju jeni duke kërkuar të arrini për një yll të ndritshëm – yllin tuaj personal të fatit. Përqafojeni këtë ëndërr. Jetoje ate!

Luani

Tani është koha që ju të reflektoni dhe të shikoni të kaluarën. Gjatë kësaj kohe reflektimi, do të gjeni njohuri të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë të lundroni nëpër ujërat e pasigurta të së ardhmes. Ju mund t’ju duhet të akordoni të tjerët gjatë këtij procesi.

Virgjeresha

Ju jeni në gjendje të merrni një vlerësim të madh ose çmim. Pranojeni me mirënjohje dhe besim. Trajtojeni veten me një festë të vogël, nëse është e mundur. Ju keni arritur një moment historik të rëndësishëm; mos kini frikë ta tregoni atë.

Peshorja

Jepini vetes ritëm. Në këtë kohë ka një bollëk të jashtëzakonshëm në ajër, por nëse kapeni shumë pas tij, do të përfundoni duke e djegur veten. Në vend të kësaj, duhet të lëvizni ngadalë dhe me kujdes. Mos e teproni me veten. Ju jeni në një pozicion të mirë.

Akrepi

Perceptimi juaj është mjaft i mprehtë. Ju jeni në gjendje të shihni gjëra që të tjerët nuk mund t’i shohin. Kjo ju jep një avantazh të jashtëzakonshëm ndaj shumicës së të gjithëve rreth jush. Ndërsa lëvizni gjatë gjithë ditës, mblidhni ngadalë dhe në heshtje fakte dhe informacione përkatëse.

Shigjetari

Ju keni një mision të rëndësishëm në jetë. Puna që jeni të destinuar të kryeni është mjaft domethënëse. A po bëni vërtet çmos për të punuar drejt këtij qëllimi të rëndësishëm? Qëndroni jashtë biznesit të njerëzve të tjerë në mënyrë që të përqendroheni tek vetja tuaj.

Bricjapi

Tani për tani, ju po luani rolin e mësuesit dhe atë të studentit. Ju po mblidhni informacione të rëndësishme nga ata që janë më të mençur se ju. Në të njëjtën kohë, duhet të ndiheni të lirë t’ua kaloni njohuritë tuaja të tjerëve për t’i ndihmuar ata të rriten.

Ujori

Një ndjenjë bllokimi po ju rrëzon në tokë. Ndoshta ju ndiheni sikur nuk po arrini asgjë. Sot është dita për të dalë nga ky pozicion i vështirë. Lëvizni me besim dhe përqafoni të vërtetën e situatës. Shikoni brenda vetes për përgjigje.

Peshqit

Një ide e re po krijohet brenda jush. Kushtojini vëmendje kësaj ideje të re – ose ideve – që ju vijnë sot. Do të vloni me mënyra të reja për të përballuar situatat e vjetra. Përqafoni këto koncepte të reja. Hiqni dorë nga metodologjia e vjetër.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb