Dashi
Hidhini idetë tuaja në letër në vend që t’i lini të fluturojnë nga veshi i kundërt në të cilin hynë. Sigurohuni që kjo të mos jetë një copë letre që së shpejti do të hidhet aksidentalisht në koshin e mbeturinave. Idetë tuaja janë të mira – përdorni sot për t’i organizuar ato.
Demi
Situatat e punës nuk ju ecin sot dhe sa më shumë të përpiqeni të shtyni për të pasur gjërat nën kontroll, aq më shumë rezistencë do të hasni. Qetësohuni dhe jini të durueshëm. Mos harroni se i vetmi person që mund të kontrolloni është vetvetja.
Binjaket
Do të ndjeni tërheqjen e bezdisshme të realitetit duke ju thënë të jeni më praktik me idetë tuaja. Sot kjo nuk është një ide e keqe. Do të habiteni me atë që do të gjeni kur të gjeni kohë për të qenë më realistë dhe të mendoni përmes një ideje deri në përfundimin e saj.
Gaforrja
Sot do të bëni hapa të mëdhenj drejt qëllimeve tuaja të karrierës, kështu që mos u dorëzoni para se të keni filluar. Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, shanset janë që do ta gjeni. Të paktën, të gjitha intervistat me punëdhënësit e mundshëm do të shkojnë jashtëzakonisht mirë.
Luani
Ju mund të merrni një shuplakë në dore sot sepse nuk jeni aq të besueshëm dhe praktik sa disa nga kolegët tuaj. Mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Ndërkohë, mendoni të kaloni në një punë tjetër në të cilën mund të vendosni orarin tuaj dhe të keni më shumë liri të përgjithshme.
Virgjëresha
Pohimet pozitive të të tjerëve në lidhje me aftësitë tuaja do të kenë një efekt të mrekullueshëm valëzues sot. Një koment miqësor dhe një kompliment për punën e dikujt tjetër do të krijojnë një ndjenjë fantastike miqësie që të gjithë do ta shijojnë dhe do t’ju falënderojnë.
PeshorjaBollëku i dy ditëve të fundit zbehet ndërsa e ndjeni veten duke u detyruar të ktheheni në tabelën e vizatimit. Kuptoni se kjo nuk është një gjë aq e keqe. Ngadalësoni dhe planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme në vend që të vazhdoni në të njëjtën rrugë në të cilën ishit.
Akrepi
Durimi ynë është shpaguar dhe më në fund ju po korrni shpërblimet e punës së palodhur që keni bërë. Mos u ndal tani! Sot është një ditë e mirë për të mbjellë farat për suksesin e ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur.
Shigjetari
Organizoni të dhënat që keni në vend që të përpiqeni aktivisht për të mbledhur më shumë. Renditni, etiketoni, rregulloni dhe klasifikoni në vend që të grumbulloni më shumë mbi grumbullin e montimit në tryezën tuaj. Të bësh këtë do t’ju bëjë shumë më të përgatitur për ngjarjet dhe mundësitë që vijnë.
Bricjapi
Organizoni një bisedë me një bashkëpunëtor ose punëdhënës me të cilin duhet të flisni sinqerisht. Nuk ka nevojë ta fshihni më zhgënjimin tuaj me këtë person. Qasja juaj e butë, e ndjeshme dhe e dhembshur do të zbusë problemet në marrëdhënien tuaj.
Ujori
Periudha intensive kohore që keni përjetuar kohët e fundit mund t’ju japë një arsye të mirë për të qartësuar marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj romantik. Jepini partnerit një hapësirë shumë të nevojshme sot. Nëse nuk e bëni këtë, atëherë mund të zbuloni se do të filloni t’i shqetësoni vërtet nervat e njëri-tjetrit.
Peshqit
Një ndjenjë tensioni dhe konflikti mund ta bëjë marrëdhënien tuaj më të tendosur sot se zakonisht. Të dy do të ndjeni nevojën për të thënë mendimin tuaj, gjë që mund të jetë një gjë shumë e mirë. Problemi i vetëm është se mund të mos shqetësoheni sa duhet për mënyrën se si thoni atë që keni për të thënë. Kjo mund të çojë në ndjenja të lëndimit dhe mosbesimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb