Dashi
Dialogu shpërthyes do të përshkallëzohet për sa i përket punës dhe me shumë mundësi do të jeni ju një pjesë e madhe e saj. Mos harroni se ky konflikt verbal mund të jetë vetëm gjëja që nevojitet për të pastruar ajrin për marrëdhënie më të mira përreth. Mos kini frikë.
Demi
Sot do e gjeni veten në mes të një situate të vështirë. Bashkëpunëtorët janë në fyt të njëri-tjetrit dhe mund t’ju kërkohet të mbani anë. Qëndrimi në mes me një këmbë në të dy kampet mund t’ju bëjë më shumë dëm sesa dobi. Jini të sigurt.
Binjaket
E vërteta po ju fshihet dhe nuk ka asgjë që ju urreni më shumë sesa të mos e dini të vërtetën. Situatat e punës mund të bëhen të shëmtuara në ditët e sotme, ndaj përgatituni të shkoni në betejë me kokën lart. Një marrëveshje e madhe është në rrezik, prandaj kini kujdes.
Gaforrja
E vetmja mënyrë për të qenë të suksesshëm sot është nëse demonstroni se mund të përmbushni pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Pohoni veten më shumë se zakonisht. Mos rri duarkryq duke pritur që të të vijë mundësia e përsosur e karrierës. Ju duhet të lëvizni drejt saj.
Luani
Dhembshuria juaj e ndjeshme do të jetë balsam për të tjerët kur të dalin nga një situatë e shëmtuar në lidhje me punën sot. Depërtimi juaj do të ndihmojë në shuarjen e zjarrit që ka qenë i ndezur. Qëndroni larg flakëve që edhe ju të mos lëndoheni.
Virgjëresha
Priten fërkime mes kolegëve; kështu që, mos u habitni kur një betejë e madhe lind nga ajo që duket të jetë asgjë. Përvoja juaj nga jashtë reflekton konfliktin që ndjeni nga brenda në lidhje me situatën tuaj të përgjithshme të karrierës.
Peshorja
Mos lejoni që të tjerët t’ju bëjnë presion për diçka për të cilën nuk jeni gati të angazhoheni në lidhje me karrierën tuaj. Dikush me të cilin punoni mund të përdorë taktika të frikësimit për t’ju bindur për diçka që ai ose ajo mendon se është e duhura për ju. Besoni vetëm veten tuaj.
Akrepi
Sot nuk do të jetë ora juaj më e mirë për sa i përket punës, prandaj merrni ditën e pushimit nëse mundeni. Nëse ju duhet të punoni, përfitoni sa më shumë nga ajo duke trajtuar projekte që kërkojnë një sasi shtesë force, finesë dhe fuqie. Këto cilësi do t’i keni me tepricë.
Shigjetari
Ju pret një mundësi e jashtëzakonshme, por mos harroni se edhe të tjerët e kanë syrin e tyre. Përqafoni shpirtin tuaj konkurrues dhe mos kini frikë nga të tjerët që po konkurrojnë për thesarin të cilit ju i keni vënë syrin. Vazhdoni me besim përpara.
Bricjapi
Fjalët tuaja mund t’i shtojnë benzinë zjarrit sot që ka të ngjarë të dalë jashtë kontrollit. Ju mund të jeni të lumtur të nervozoni të tjerët ndërsa rrini duar dhe shijoni shfaqjen. Thjesht jini të gatshëm të pranoni pasojat e plota të veprimeve tuaja. Jini të kujdesshëm!
Ujori
Për të arritur qëllimet tuaja të karrierës, duhet të kuptoni se duhet të kërkoni ndihmën e të tjerëve. Tërhiquni nga ata që kanë forca të ndryshme nga tuajat. Vetëm aftësitë tuaja nuk ka të ngjarë të jenë të mjaftueshme – veçanërisht në një ditë si kjo e sotmja.
Peshqit
Ajo që të tjerët e shohin si të gabuar ose të padëshirueshme mund të jetë pikërisht mundësia e karrierës që ju keni kërkuar. Ka të ngjarë të dalloni një potencial të jashtëzakonshëm në diçka që të tjerët e hedhin poshtë pa një shikim të dytë. Përqafoni forcën tuaj sot.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb