Dashi

Ju do të fitoni favorin dhe respektin e të tjerëve në vendin e punës duke i dëgjuar ata dhe thjesht duke kuptuar nevojat dhe shqetësimet e tyre. Veshi juaj është më i rëndësishëm se goja juaj – prandaj kini kujdes se si i përdorni.

Demi

Ju mund të tundoheni të krijoni rregullat tuaja, sepse vërtet nuk jeni të kënaqur me ato para jush. Jini të kujdesshëm për ta bërë këtë pa kuptuar më parë implikimet e plota për ju dhe njerëzit përreth jush.

Binjaket

Veprimet tuaja mund të jenë të çrregullta dhe spontane sot, por gjithashtu me siguri do të jenë të fuqishme. Ju mund të drejtoheni nga një mendje e mprehtë intelektuale. Ndoshta është dikush pranë jush që ka dinakëri të madhe.

Gaforrja

Merrni pak kohë për të dalë nga rutina juaj normale dhe për të parë se çfarë po ndodh në botën përreth jush, Ju mund të jeni aq të përqendruar dhe aq të shtyrë drejt një qëllimi specifik sa të mos merrni parasysh pjesën tjetër të botës.

Luani

Vetëm për shkak se dikush dëshiron që ju të bëni diçka nuk do të thotë që ju duhet të detyroheni. Përkuluni për veten tuaj dhe jo për argëtimin e të tjerëve. Liria është një fjalë operative për ju, prandaj sigurohuni që ta ushtroni këtë të drejtë në çdo aspekt të jetës tuaj.

Virgjeresha

Ju mund të jeni duke vepruar në mënyrë të pandërgjegjshme. Papritmas ju jeni në gjysmë të rrugës së një detyre dhe pyesni veten se çfarë shpresonit vërtet të arrinit duke e filluar atë në radhë të parë. Jini më të vetëdijshëm për energjinë tuaj.

Peshorja

Mund të mbështeteni te fati juaj i mirë për t’ju nxjerrë nga situatat e vështira sot. Ka një energji të madhe pozitive në anën tuaj që mund të mos jeni në gjendje ta shihni tani. Besoni se çdo gjë që do të ndërmerrni do të funksionojë rastësisht për ju në planin afatgjatë.

Akrepi

Dita fillon me një notë të lartë, duke krijuar skenën për të zhvilluar gjëra të. Ju nuk keni nevojë të bëni asgjë të veçantë për të fituar miratimin nga të tjerët. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të jeni vetvetja. Kjo është gjithçka që çdokush mund të kërkojë, gjithsesi.

Shigjetari

Në punë jeni më të prirur ndaj aksidenteve se zakonisht, ndaj bëni kujdes. Sigurohuni që të keni në dorë një çantë të ndihmës së parë, ose të paktën të dini se ku është në rast se ju nevojitet gjatë një kohe emergjence.

Bricjapi

Do të kuptoni se çfarë duhet bërë mirë përpara se dikush t’ju thotë se çfarë duhet bërë. Dëgjoni intuitën tuaj. Mos prisni për udhëzime; thjesht vazhdo. Eprorët dhe bashkëpunëtorët do ta vlerësojnë kur të merrni iniciativën për projekte.

Ujori

Mos ofroni këshilla të pakërkuara. Njerëz të tjerë do të mendojnë se jeni të pasjellshëm dhe të pandjeshëm nëse thjesht dhe pa takt u tregoni se si duhet ta bëjnë punën e tyre, ose si mund ta bëjnë punën e tyre më mirë. Mbajini për vete këto komente.

Peshqit

Instinktet tuaja janë në shënjestër në lidhje me njerëzit përreth jush. Punoni me energjinë e ditës në vend që të punoni kundër saj. Mos i antagonizoni ata që tashmë janë poshtë teje. Aspekti financiar paraqitet në formë të mirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: