Tre raketa u lëshuan në një anije tregtare në brigjet e Jemenit, njoftoi kompania britanike e sigurisë Ambrey, raportohet nga Sky News.

Anija lëshoi ​​një thirrje rreziku pasi anija u dëmtua dhe filloi të merrte ujë. Varka ndodhej 54 milje detare në jugperëndim të Hodeidah, Jemen, tha Ambrey.

Grupi terrorist Huthi i Jemenit të lidhur me Iranin kanë nisur sulme të përsëritura me dronë dhe raketa në rajonin e Detit të Kuq që nga nëntori, më pas u zgjeruan në Oqeanin Indian, në shenjë hakmarrje për sulmet e Izraelit në Gaza.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: