SARANDË

Policia Kufitare e Sarandës iu vjen në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonën pyjore Borsh-Kuc. Gazetarja e “BalkanWeb”, Shpresa Dine raporton se turistët gjermanë ishin të moshave të reja. Ata po udhëtonin me një fuoristradë, por më pas humbën orientimin.

Menjëherë shërbimet policore kufitare të Sarandës u vunë në lëvizje duke ndjekur të gjitha metodat, ndërsa fatmirësisht  arritën të lokalizonin turistët që kishin humbur orientimin mes pyjeve.

Ata janë në gjendje të mirë shëndetësore. Ndërkohë janë shoqëruar turistët gjermanë në hotelin ku ata ishin të akomoduar në Ksamil.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb