Rebel Wilson ka folur për marrëdhënien që ka tani me trupin e saj pasi humbi mbi 25 kg.

Duke folur për US Weekly, aktorja ka treguar sesi ka arritur të kontrollojë peshën e saj, por edhe pse është bindur që të humbasë kilogramët e tepërt.

“Nuk ka zgjidhje magjike. Unë mbaja dietë dhe gjithmonë bëja mirë me stërvitjen. Unë kam punuar pothuajse gjatë gjithë jetës sime. Për mua, ishte elementi emocional që nuk e kisha parë kurrë ”, tha ai.

Më pas, ajo ka theksuar se nuk duhet të jetë e fiksuar pas imazhit, por vetëm dëshiron të kujdeset për veten.

“Është mirë të vlerësosh veten dhe të jesh i shëndetshëm, por nuk duhet të jesh obsesiv ”, vuri në dukje ajo.

Siç tha ajo më vonë, ajo që e “zgjoi” për trupin e saj ishte paralajmërimi i një mjeku.

“Ai më tha ‘kështu që nëse do të ishe e shëndetshme do të kishe një shans më të mirë për të pasur një fëmijë. Ndjeva sikur goditi një nerv. Mendova se pesha ime mund të më pengonte të kem një fëmijë ”, shpjegoi ajo.

Aktorja solli në jetë një vajzë, nëpërmjet një nëne surrogate, në nëntor 2022 dhe ndan kujdestarinë e përbashkët me të fejuarën e saj, Ramona Agruma.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb