Ai kërkohej ndërkombëtarisht për cështje droge, por gjithmonë kishte arritur të arratisej. Derisa, pas një periudhe të gjatë vëzhgimi dhe hetimi, policët e Skuadrës Fluturuese e ndaluan.

Posedimi i një dokumenti të rremë, ku fotografia e tij ishte shtuar në të dhënat personale të një rumuni, nuk ishte e dobishme. Një burrë me kombësi shqiptare ka përfunduar kështu në pranga në pritje të ekstradimit.

Urdhri i arrestit është lëshuar në janar 2023 nga “Gjykata Speciale për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar” në Tiranë. Kështu  ai është njohur dhe ndaluar pranë një biznesi tregtar në lagjen “Mirafiori Sud” në Mirafiori.

Pas kontrollit, shqiptari ka treguar një dokument identiteti në emër të një shtetasi rumun, në të cilin ishte vendosur fotografia e të kërkuarit. Gjyqtari hetues hedh hipotezën se i arrestuari mund të jetë mbështetës i një grupi kriminal me origjinë shqiptare të dedikuar për importimin e sasive të mëdha të heroinës nga Shqipëria në territorin italian.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb