Cucurella ishte një nga më të kritikuarit te Spanja, për ndeshjen me Francën. Pas triumfit 2-1 në gjysmëfinale, reagoi vetë mbrojtësi i iberikëve, i cili luan te Chelsea.

“Në futboll janë gjëra që ndodhin, por do të doja shumë që të nënvizoja faktin se nuk jam fajtor për asgjë. Tani rëndësi ka që jemi në finale”, tha ai. 25-vjeçari është preferuar nga trajneri De La Fuente në shumicën e ndeshjeve të Europianit.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb