Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Greqi.

Shqiptari akuzohet për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, ndërsa mësohet i arrestuari ishte në kërkim nga Interpol Tirana.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, autori u arrestua në Delfous, Fokidas nga policia e Amfisas – Delfon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb