Në Madrid, transferimi i Mbappe dhe Endrich pritet të ndryshojë jo pak balancat, aq sa mediat shkruajnë se disa titullarë të rëndësishëm mund të largohen. Një prej tyre mund të jetë edhe Rodrygo, për të cilin interesohen ekipe të ndryshe në Premier League, skuadra si Man.City, Arsenal, Liverpool dhe Man.United. Jo vetëm në Angli, Rodrygo pëlqehet shumë edhe nga PSG.

Rodrygo Vinicius Jr
Rodrygo Vinicius Jr

Sipas mediave spanjolle, “djajtë e kuq” janë të gatshëm të bëjnë një sakrificë të madhe ekonomike, teksa mund t’i ofrojnë Real Madrid 120 milionë euro për të blerë kartonin e sulmuesit brazilian.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb