Shteti turk ka akuzuar Izraelin se është duke përdorur urinë si armë lufte në Palestinë.

Tani, Turqia i është bashkuar Arabisë Saudite, Egjiptit dhe Jordanisë për të dënuar forcat izraelite për sulmin e djeshëm në një kolonë ku civilët po prisnin për të marrë ushqim në Gaza.

Gjatë sulmit humbën jetën më shumë se 100 persona dhe të paktën 700 të tjerë u plagosën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: