Burri me origjinë nga Shqipëria i ka rrëmbyer 86-vjeçares unazën e artë të martesës duke i thënë se do ta kthejë.

Një e moshuar në zonën e Poliçnit në Selanik ra viktimë e mashtrimit pasditen e së martës, nga një 46-vjeçar, i cili i mori një unazë të vlefshme me pretekstin se donte ta provonte e fejuara e tij.

46 vjeçari shqiptar i ka rrëmbyer 86-vjeçares unazën e artë të martesës duke i thënë se do ta kthente, dhe iku. Policia arriti të binte në gjurmë të tij dhe të nesërmen e vuri në pranga.

Ndaj tij është ngritur edhe një rast për vjedhje. Përveç kësaj, doli se kishte një testament në pritje të Këshillit të Apelit të Athinës, i cili urdhëron arrestimin dhe ndalimin e përkohshëm të tij deri në gjykimin përfundimtar për një rast droge. Së fundi ndaj tij janë në pritje edhe dy vendime me të cilat është dënuar me 14 muaj burg për vjedhje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb