Katër persona u shpallën të zhdukur në Alpet e Zvicrës.

Mediat vendase raportojnë se tre prej tyre humbën jetën, ndërkohë që një person është ende u zhdukur.

Viktimat janë zbuluar nga kqyrja e videove të marra nga dëshmitarët dhe gjurmët në dëborë.

Shkak i tragjedisë duket se ka qenë një ortek.

Këtë vit gjatë dimrit në Alpet zvicerane humbën jetën 14 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: