Ibrahimovic te Milan për herë të tretë, këtë radhë, jo më për të zbritur në fushë, nuk do të jetë as në panikë, por do të ketë rolin e konsulentit. Pasi i dha lamtumirë futbollit të luajtur, gjigandi suedez rikthehet sërish në Milano, si drejtues.

Ibra do të jetë konsulenti personal i Garry Cardinale-s.

Cardinale Ibra
Cardinale Ibra

42-vjeçari do të pjesë e fondit RedBird, ndërsa mbetet për t’u kuptuar më qartë roli i tij te Milan, a do të këtë kontakte me ekipin apo çfarë suporti mund t’i trajnerit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb