Edhe ‘iHeart Radio Music Festival 2020, që është zhvilluar gjatë fundjavës. ka zgjedhur rrugën virtuale për tu mbajtur për shkak të pandemisë. Por ky fakt se ka zbehur aspak shkwlqimin e Festivalit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Të shumtë kanë qenë artistët që janë ngjitur në skenën e Los Angeles dhe Nashville për të bërë performancën e tyre, nga Bon Jovi tek BTS, Usher dhe një super seksi si Miley Cyrtus, mbretëresha e padiskutueshme e eventit.

Fansat kanë asistuar live në streaming gjatë shfaqjes, që ka bërë bashkë shumë artistë dhe zhanre të ndryshme muzikore, me BTS, Coldplay, Keith Urban, Miley Cyrus, Usher, Kane Brown, si dhe me të ftuarin special Khalid, dhe shumë të tjerë. Të gjitha performancat e festivalit janë xhiruar në skenat e Los Angeles dhe Nashville, përballë një publiku virtual, një fan wall dëgjuesish të iHeartRadio.

Mes të ftuarve edhe Milley Cyrus, që nuk ka zhgënjyer me pamjen e saj dhe me performancën, e veshur me një komplet transparent, që i ka lënë shumë pak vend imagjinatës. Fansat e saj kanë mbetur pa fjalë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb