Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka zbardhur detaje rreth dëshmisë së dhënë sot në SPAK.

Ai tha për mediat se është paraqitur në cilësinë e personit nën hetim për çështjen e sterilizimit.

“Edhe sot u paraqita në cilësinë e personit nën hetim për çështjen e sterilizimit. Kam qenë në dispozicion të hetimeve. Sot vazhduam me pyetjet për sterilizimin.

Diskutuam dhe për gazin, madje dhe për aneksin 8. Aneksi 8 është pjesë e dokumenteve standarde të tenderit. Sot erdha me ndihmën e avokatit, me makinën luksoze Tuareg. Lidhjen time me Ermalin e kam thënë. Unë nuk di t’i jap makinës, s’kam leje drejtimi.”, tha Beqaj.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb