Autoritetet e Irakut e kanë pranuar që sulmi në një bazë ushtarake ka ardhur nga jashtë.

Forcat e Mobilizimit Popullor të Irakut kanë thënë se shpërthimi në bazën e saj Kalsu ishte rezultat i një sulmi.

Nuk është ende e qartë se kush mund të besojë grupi që qëndron pas sulmit të supozuar.

Shtetet e Bashkuara  kanë mohuar çdo rol në incident.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: