Irani ka kërcënuar se do ta rrafshojë qytetin izraelit të Tel Avivit në një video rrëqethëse që shpjegon se si Teherani do t’i përgjigjet një sulmi izraelit në centralin e tij bërthamor.

Videoja e shpërndarë në Twitter fillon duke pranuar se si regjimi i Izraelit kreu “një tjetër stërvitje të përbashkët me SHBA” për “simulimin e një sulmi ndaj objekteve bërthamore të Iranit”.

Një prej personave të shfaqur në video shprehet se ‘nëse avionët izraelitë arrijnë të arrijnë në vendin bërthamor të Natanz, dhe supozojmë se ata arrijnë të bombardojnë këtë vend dhe ta dëmtojnë atë. Edhe nëse arrijnë të largohen të sigurt nga qielli i Iranit, do t’u duhet të paktën një orë për t’u kthyer në bazën e tyre kryesore në tokat e pushtuara”.

Videoja dy minuta e gjysmë përmban pamje të dhunshme të raketave që shpërthejnë dhe disa shpërthime të tmerrshme për të demonstruar se çfarë do të ndodhte me Tel Aviv.

“Në më pak se shtatë minuta, raketat taktike të Forcave Ajrore të IRGC-së do të shkatërrojnë objektivat e tyre me saktësi të madhe, nëse ato lëshohen nga një vend si Natanz.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: