Ish-kryetari i FRESSH në Dibër, Elvis Kola me anë të një mesazhi publik ka akuzuar ashpër kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja duke e cilësuar si “mashtrues ordiner” që sipas tij ka menduar vetëm për “rilindjen” personale duke pështyrë mbi socialistët e thjeshtë dibranë.

Postimi i plotë:

Me kujtohen ato dite te ftohta dimri, ku nen shijen e “hidhur” te cajit kamomil na flisje per rilindjen e famshme qe mezi po e pritnim. Po Ulsi po, e teksja e mendoj thelle thelle, kishit pasur te drejte. Rilinde ti, familja jote me vellezer, kusheri e dhendure, e lloj lloj soj e sorollopi qe te lepihej asokohe. Peshtyve keqazi mbi cdo familje socialiste te ndershme. Peshtyve keqazi mbi çdo te ri e te reje qe te falen rinine, qe ti te behesh deputet, e qe te na mesoje per 6 vite sesi te behemi “berbere”…duke mos e “ruar leshin fare”.

TURP TE KESH. Uroj qe sado budalla qe te jesh ti dhe ai prijesi yt i rilindjes, te mos kete pas jush ndonje budalla tjeter qe do t’ju admiroje. Mashtrimet tuaja e te rilindjes tate te famshme, mund te jene levorja e shume gjerave, por jo thelbi i tyre. Suksesi ka nje emertim te vetem Ulsi derdimeni…”mos u tall me miellin e gjermonit”, siç ka edhe deshtime nje formule te tijen…te jesh rilindas ne kohen tate dhe te skenderbeut te Elises. Nje “shaka” gjermone, nuk ka shume lidhje me te qeshuren…te jesh i sigurte. Ata qe dine te flasin, flasin shkurt Ulsi. TI JE VETEM NJE MASHTRUES ORDINER. E si perfundim “Thone qe njeriun e karakterizojne ne jete dy gjera Ulsi…geni dhe shkollimi”. Ti ske as njeren dhe as tjetren. Suksese ne jete, e thyfshit qafen sa me shpejt.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb