Frederico Chiesa shpallet nga UEFA si futbollisti i mire i ndeshjes Itali-Shqipëri.
Futbollisti I Juventusit u vlerësua sim ë I miri, pavarësisht se nuk shënoi, për energjinë, grintën dhe kreativitetin e shfaqur me topin në zotërim.

Paneli i Vëzhguesve Teknik i UEFA-s tha: “Ai ishte lojtari më i rrezikshëm, duke shkaktuar shumë probleme me shpejtësinë dhe driblimin e tij”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: