ITALI

Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar 10 585 raste të reja me Covid-19 në 327.169 tamponë të kryer sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë.

Ndërkohë që një ditë më parë ishin 9116 të infektuar. Ndërsa personat që kanë humbur jetën nga Covid-19 janë 267, ndërsa një ditë më parë ishin 305 fatalitete.

Të shëruarit janë 17 072 persona. Deri tani në shtetin fqinj janë bërë rreth 22 milionë vaksina anticovid.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: