Kryeministri britanik, Boris Johnson është izoluar pasi ka qenë në kontakt me dikë që ka rezultuar pozitiv për Covid-19.

Ai është testuar, por momentalisht nuk shfaq simptoma të koronavirusit. Kryeministri kaloi rreth 35 minuta me deputetin Lee Anderson, i cili ishte ishte infektuar me Sars-Cov-2. Në prill, Johnson kaloi tre net në kujdesin intensiv pasi u sëmur me koronavirus.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb