Ushtria e Izraelit ka njoftuar se ka vrarë Qassem Saqlauin, në një aksion në Tyre të Libanit.

Lajmin është bërë me dije nga zëdhënësi ushtarak. Ai tha se Saqlauin ishte përgjegjës për “planifikimin dhe më pas ekzekutimin e sulmeve të shumta me raketa me Izraelin”.

përgjigje, ushtria bëri disa goditje në Ramyeh të Libanit jugor.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: