Gjashtëdhjetë qirinj u shuan mbrëmjen e së shtunës nga themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, në rezidencën e tij në Beverly Hills me të dashurën e jetës së tij, Lauren Sanchez, në krah. Sipas burimeve të cituara “ The Sun”, Bezos ka festuar ditëlindjen në prani të shumë personazheve të famshëm, si çifti Jay-Z dhe Beyoncé.

Gruaja e tij e ardhshme, Lauren Sanchez donte t’i bënte një festë surprizë për ta falënderuar.

E fejuara 54-vjeçare e manjatit amerikan Lauren Sanchez bëri të gjitha ndalesat për të organizuar një festë sekrete – perfekte – në rezidencën e tyre të shtunën mbrëma, tha një burim ekskluzivisht për The US Sun.

Ditëlindja e 60-të e Bezos ishte më 12 janar dhe tema e festës ishte “qiellore”. Qindra njerëz morën pjesë në ditëlindjen e Jeff Bezos, duke përfshirë, Oprah Winfrey, Kendall Jenner, Hailey Bieber, Katy Perry dhe Orlando Bloom.

“Në festë të ftuarit duhej të mbanin celularët në çantat e tyre pasi u thanë se nuk lejoheshin fotot”, vazhdoi burimi.

E pranishme në festën e ditëlindjes ishte vajza e dashur e ish-presidentit amerikan, Ivanka Trump, e cila me shpejtësi shkroi në rrjetet sociale se ishte “Një natë argëtuese”, ndërsa personazhi dhe sipërmarrësja gjermane, Heidi Klum, iu referua të dashurës së Bessos: “ Ti je dhurata më e shndritshme për Jeff Happy Birthday. Kaluam bukur duke festuar”.

Në festë nuk mungoi prezenca e Kim Kardashian dhe Kris Jenner, si dhe e themelueses të U Beauty, Tina Chen Craig, duke konfirmuar prezencën e tyre përmes Instagramit.

Ushqimi në festë përfshinte havjar nga McDonald’s, ku Bezos mori punën e tij të parë, vetëm 16 vjeç.

Duke shpërndarë disa foto në Instagram, Lauren Sanchez u dha ndjekësve të saj një paraqitje të shkurtër të procesit të përgatitjes së saj përpara ditëlindjes së 60-të të themeluesit të Amazon.

Në të tria fotot, Sanchez u pa duke pozuar me një fustan të kuq të ndezur, i cili shfaqte disa prerje poshtë bustit.

Ajo gjithashtu nderoi stilisten Laura Basci, duke e falënderuar për “krijimin e këtij fustani të jashtëzakonshëm për një natë kaq të veçantë”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Fustani që ajo veshi kërkonte mbi 800 orë rruaza, sipas një njoftimi për shtyp nga marka.

Gruaja e ardhshme e Bezos e plotësoi shkëlqimin e saj me një çantë dore shumë simbolike në formë rakete të mbuluar me kristale, projektuar nga Judith Leiber (4,995 dollarë), duke iu referuar kompanisë së hapësirës ajrore të Bezos Blue Origin.

“Gjatë gjithë festës, Jeff dhe Lauren ishin vazhdimisht pranë njëri-tjetrit dhe të kapur për dore. Çifti dukej shumë i dashur teksa themeluesi i Microsoft, Bill Gates, kërcenin pa pushim me të dashurën e tij të re Paula Heard. Ishte një natë e paharrueshme për të gjithë ata që shkuan dhe të ftuarit u larguan në orën 3 të mëngjesit ”, tha burimi për American Sun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb