Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga Hamburgu ku duket se rrugët janë mbushur nga tifozët kuq e zi.

Rama shkruan se shqiptarët luajnë rolin e lojtarit të 12-të, rol që e ekzekutojnë jo vetëm në stadium por edhe në rrugët e Hamburgut.

Ai ka shtuar se një gjë e tillë nuk i “jep krahë” vetëm kombëtares së futbollit, por promovon dhe Shqipërinë turistike.

Postimi:
Hamburgu kuqezi
Respekt e mirënjohje për të gjithë shqiptarët që po e luajnë mrekullisht rolin e lojtarit të 12-të të Kombëtares, jo vetëm në shkallët e stadiumeve të Europianit, po edhe në rrugët e Gjermanisë, duke lënë mbresa të shkëlqyera në opinionin publik gjerman e jo vetëm dhe duke i bërë kështu edhe promovimin më të mirë Shqipërisë Turistike

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: