Jep dorëheqjen ministri në Kosovë, pritet të jetë pjesë e listës së AAK të Haradinajt

Ministri i Ambientit në Kosovë, Blerim Kuçi ka dorëzuar dorëheqjen tek kryeministri Avdullah Hoti.

Ai kërkon të lirohet nga detyra pasi do të angazhohet në fushatë dhe nuk do që njëkohësisht të jetë edhe ministër.

Kuçi është pjesë e AAK të Ramush Haradinajt dhe me shumë mundësi do jetë edhe kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb