Dante dhe Nice sërish bashkë. Mbrojtësi ka rinovuar kontratën që e lidh me klubin francez deri në vitin 2025.

Për Danten do të jetë sezoni i nëntë në fanellën e Nice. 40-vjeçari erdhi te kjo skuadër në vitin 2016 nga Wolfsburgu, ndërsa kujtojmë se më parë ka  kontribuar edhe për Bayern. Dante luajti 32 ndeshje këtë sezon.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb