GREQI-Pas vrasjes së ekstremistit grek nga RENEA Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, në Greqi kanë nisur protestat me kore raciste ndaj shqiptarëve.

Rreth 200 persona kanë marrë pjesë në protestën e zhvilluar gjatë mbrëmjes së sotme në Athinë.

Tubimi është zhvilluar para parlamentit, ndërsa protestuesit kanë shpalosur një pankartë ‘Kacifas i pavdekshëm’. Në thirrjet e tyre , turma kërcënon për hakmarrje.

Ata dëgjohen teksa thonë njëzëri:

Gjaku rrjedh dhe kërkon hakmarrje

Çekiç dhe flakë për qentë shqiptarë

Dëgjoni mirë derra shqiptarë, do kthehemi sërish dhe do dridhet toka

Ushtria greke në Vorio Epir, gjaku rrjedh dhe hakmarrje kërkon

Jashtë tani të gjithë shqiptarët

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb