Lajmi i ndarjes së yllit Kim Kardashian dhe ish- të dashurit të saj tashmë Pete Davidson, mori titujt e parë të tabloideve në të gjithë botën.

Kjo ka nxitur edhe reagimin e ish bashkëshortit të Kim, Kanye West, i cili ka shpërndarë në Instagramin e tij

Përkatësisht, , ku fshiu të gjitha postimet e tjera, West ndau një faqe të parë të rreme të gazetës The New York Times, ku shkruhet “Skete Davidson Dead at 28” (“Skete Davidson vdes në moshën 28 vjeçare”).

Sipas Urban Dictionary, “Skete” do të thotë “mashkull i bardhë, i zbehtë dhe i dobët, i cili është në lidhje me ish-in tënd”.

Menjëherë nën titull shkruan: “Kid Cudi do të këndonte në funeral, por ka frikë nga hedhja e shisheve”, një referencë e dukshme për performancën e fundit të reperit që u ndërpre pasi ai u qëllua me shishe në skenë.

Nuk kanë munguar reagimet e ndjekësve të West, të cilët nuk është hera e parë që janë dëshmitarë të përbuzjes së hapur për të dashurin e fundit të ish-bashkëshortes së 45-vjeçarit.

Në mars të këtij viti, Kanye, i cili tani dëshiron të quhet ‘Ye’, publikoi një video muzikore në të cilën e varros të gjallë Davidsonin.

Ndryshe, Kim Kardashian dhe Pete Davidson vendosën të ndahen pas nëntë muajsh lidhjeje, duke përmendur si arsye se aktualisht janë në “nivele të ndryshme”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb