Një ngarkesë kokaine me vlerë mbi 500,000 dollarë është kapur gjatë rrugës nga SHBA për në Armeni.

Sipas informacioneve të Komitetit të të Ardhurave Shtetërore të Armenisë, lënda e paligjshme u zbulua e fshehur mes rrobave dhe këpucëve brenda një parcele.

Nga kontrollet e mëvonshme të kryera në banesat e personave të implikuar u gjetën sasi shtesë kokaine. Operacioni kulmoi me kapjen e dy të dyshuarve, të cilët tashmë ndodhen në paraburgim për shkak të incidentit të trafikut të lëndëve narkotike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: