Një i arratisur i quajtur “përdhunuesi me erë të keqe të gojës” është arrestuar në zonën e Gjirit të San Francisos, më shumë se 16 vjet pasi ai u arratis pas dënimit të tij për sulm seksual ndaj një kolege në Massachusetts.

Tuen Kit Lee u shpall fajtor në një gjyq të vitit 2007 për rrëmbimin dhe përdhunimin e gruas së re në shtëpinë e saj në Quincy, në jug të Bostonit, tha në një deklaratë të martën Shërbimi i Marshallëve të SHBA.

Ai ishte arratisur para se të dënohej, transmeton Telegrafi. Zyrtarët e mbajtën të hapur rastin, dhe fotografia e Lee u shfaq disa herë në televizionin “America’s Most Wanted”.

Pasi u shfaqën imazhet në mediat sociale të një njeriu që besohet se ishte Lee, hetuesit ishin në gjendje ta gjurmonin atë në kontenë Contra Costa të Kalifornisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: