Kate Middleton u kthye sot në shtëpi në Windsor pas një qëndrimi 14-ditor në Klinikën e Londrës në Marylebone pas operacionit abdominal.

Një zëdhënës i Pallatit Kensington tha: Princesha e Uellsit është kthyer në shtëpinë e saj në Windsor për të vazhduar shërimin e saj pas operacionit. Gjendja e saj është e mirë. Princi dhe Princesha dëshirojnë të falënderojnë të gjithë ekipin në Klinikën e Londrës, dhe në veçanti stafin e përkushtuar të infermierisë, për kujdesin që kanë ofruar.

Zëdhënësi shtoi se familja vazhdon të jetë mirënjohëse për urimet që kanë marrë nga e gjithë bota. Princesha e Uellsit, sipas njoftimit fillestar, nuk pritet të kthehet në detyrat zyrtare para Pashkëve. Sidoqoftë, koha e saktë do të varet nga këshillat e mjekëve. Ndërkohë, Princi Ëilliam do të kthehet në detyrat e tij publike pasi Kate të jetë mirë.

Në të njëjtën kohë, Mbreti Çarls qëndron sot i shtruar në të njëjtën klinikë, ku u shtrua tre ditë më parë për një operacion për shkak të zmadhimit të prostatës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: