Katy Perry nuk ka marrë pjesë në Met Gala 2024, por disa krijues të AI-së po përpiqen të mashtrojnë njerëzit.

Këngëtarja 39-vjeçare hyri në llogarinë e saj zyrtare në Instagram të hënën më 6 maj dhe ndau dy fotot e saj false në tapetin e kuq të Met Gala.

Perry konfirmoi mungesën e saj duke shkruar në mbishkrim: “Nuk mund të shkoja në MET, duhej të punoja”.

  • foto galeri

Për më tepër, në postim është përfshirë edhe një screenshot i mesazheve të nënës së Perry-t. Mamaja e saj shkroi, “‘Ha, Feather! Nuk e dija që ke shkuar në Met. Çfarë fustani i mrekullueshëm. Dukesh si Parada e Trëndafilave, je varka jote, lol.”

Katy iu përgjigj nënës së saj me të qeshur, “lol mami, inteligjenca artificiale të mashtroi edhe ty, KUJDES!”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: