Nga ENEIDA ÇAKERRI

Për kekun:

150 gr gjalpë
150 gr sheqer
150 gr kos
3 vezë
240 gr miell
1 lugë e madhe pluhur pjekës
1 lugë kanellë
250 gr boronica

Për thërrimet:

50 gr gjalpë
100 gr miell
3 lugë sheqer
Fletëza bajamesh

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb