Shqetësimi sa vjet dhe rritet për 3 ishujt grekë Mykonos, Tinos dhe Paros për shkak të rasteve të reja me Covid-19.

Sipas të dhënave të fundit të EODY pozitiviteti i Covid-19 vlerësohet në 4.27, 4.20 dhe 5.10%

Chora Mykonos Town 720x478

 

Në javën e 19 korrikut 2021-25 korrik 2021 shkalla e pozitivitetit ishte 3.26% në një total prej 540.283 testesh laboratorike në vend dhe 0.79% në një total prej 894.838 teste vetë-diagnostikuese.

 


Në të gjitha testet, shkalla e pozitivitetit ishte 1.46%.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb