Për salcën e patëllxhanëve:

1 kg patëllxhane
3 lugë gjalpë
3 lugë miell
400 ml qumësht
Kripë/ Piper të kuq
Piper të zi/ Arrë moskat
2 duar djathë që shkrin

Për mishin:

500 gr mish viçi
1 qepë
3-4 thelpinj hudhra
150 ml verë të kuqe
1 lugë miell
300 gr salcë domatesh
Vaj ulliri/ Kripë
Piper të zi/ Piper të kuq
Pak kanellë/ Kumin
Rigon

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: