Kënga e Capital T e quajtur “Albania”, do të shoqërojë Shqipërinë gjatë rrugëtimit në Europian. Këngëtari, nëpërmjet një video të postuar nga FSHF, e cilëson besimin e dhënë si një krenari dhe privilegj për të.

“Përshëndetje të gjithëve, uroj që të jeni mirë! Jemi këtu për të prezantuar projektin e ri për ekipin kuqezi dhe gjithë tifozat anembanë botës. Përfaqësuesve tonë i urojmë shumë suksese! Urojmë që të shkojnë lartë e më lartë dhe shpresoj që kjo këngë ka për ti motivuar ata për suksese më të mëdhaja por edhe tifozat anembanë botës me i shërby me festu.

Po ashtu me e promovu Shqipërinë në sytë e botës, siç i ka hije. Është krenari dhe privilegj i madh, gjithashtu edhe përgjegjësi e madhe. Uroj t’ia kemi dalë dhe ishalla i’u pëlqen. Mos harroj të cek që jemi të gjithë një për një qëllim dhe shumë dashuri për të gjithë”, – tha ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FSHF (@fshforg)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb