Ellie Goulding dhe bashkëshorti i saj, Caspar Jopiling, kanë njoftuar ndarjen e tyre pas katër vitesh martesë.

“Në dritën e historive të fundit, ndjej se nuk kam zgjidhje tjetër veçse t’ju ​​bëj të ditur të gjithëve se unë dhe Caspar u ndamë privatisht disa kohë më parë”, shkroi këngëtarja 37-vjeçare në story e saj në Instagram të premten, më 23 shkurt.

Ajo vazhdoi: “ Ne mbetemi miq të ngushtë dhe do të jemi bashkëkujdestarë më të mirë të djalit tonë. Ne jemi të përkushtuar të mbrojmë privatësinë e familjes sonë dhe paraprakisht falënderojmë njerëzit për respektimin e dëshirave tona – nuk do të komentojmë më tej. Faleminderit”.

Çifti ka një djalë 2-vjeçar, Arthur.

Jopilng, një tregtar arti 32-vjeçar, ndau gjithashtu një deklaratë në story e tij në Instagram duke konfirmuar lajmin për ndarjen e tyre.

Ai shkroi: “ Ndjej (për fat të keq) se duhet të them diçka për marrëdhënien time aktuale me Ellie, e cila shpresoj se më shumë se çdo gjë tjetër do të largojë spekulimet e fundit të tabloideve. Unë dhe Ellie morëm vendimin për t’u ndarë disa kohë më parë”.

” Familja jonë e afërt dhe miqtë tanë të ngushtë janë njohur prej disa kohësh – por ne zgjodhëm të bënim më të mirën për ta mbajtur atë sekret.” Në fund, ajo tha: “Unë dhe Ellie mbetemi miqtë më të afërt dhe më e rëndësishmja, bashkëkujdestarët e fëmijës më të mirë në botë, Arthurit. Kjo është hera e fundit që dua të flas për këtë dhe ju lutem respektoni privatësinë time dhe të Ellie.’

Joopling dhe ylli britanik i popit u martuan në gusht 2019 pasi u fejuan një vit më parë. Ata mirëpritën djalin e tyre në maj të vitit 2021. Çifti thuhet se filloi të jetonte i ndarë në fillim të vitit 2023.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb