Janë rritur frikshëm kurba e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Teksa një ditë më parë u regjistruan 387  raste pozitive, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me Covid-19 plot 1035 persona.

Autoritetet shëndetësore maqedonase raportojnë se në 24 orë janë kryer 3143 teste të dyshuara për Covid-19.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 15 pacientë, ndersa janë shëruar 998 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb