VLORË

25- vjeçari K.D, është kapur në Vlorë pasi Gjykata e kishte dënuar me 3 vite burgim për armëmbajtje pa leje.

K.D, kishte kërcënuar në 2017 kushëririn e tij tek Uji i Ftohtë në Vlorë për motive pronësie.

Në 2018 Gjykata e Vlorës e dënoi me 3 vite burg ndërkohë ai prej 1 viti e gjysëm ishte në arrati.

 

NJOFTIMI I POLICISË

Vlorë

Kapet një shtetas në kërkim, i dënuar me 3 vite burgim.

Ndalohet nga Policia 25 vjeçari K. D., banues në Vlorë.

Shërbimet e Policisë së Vlorës bazuar në informacione të marra në rrugë operative, kanë bërë kapjen dhe ndalimin e tij pasi ky shtetas ka qenë shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me anë të vendimit të formës së prerë Nr. 532, datë 27.11.2018, e ka dënuar me 3 vite burg.

Ngjarja ka ndodhur në datën 20 Mars 2017, ku në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, 25 vjeçari dyshohet të ketë kanosur me armë zjarri kurshuririn e tij për motive pronësie.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Vlorës për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb