Dy vëllezër indianë kanë shënuar një hit në Euro 2024 në Gjermani, duke shfaqur një video lozonjare që ka tifozët duke kërcyer me rrahjet e Punjabit, në një kundërshtim të gëzueshëm të së djathtës ekstreme.

Diese EM 2024 (Euro 2024) nga Lovely dhe Monty Bhangu, të cilët punojnë si shoferë taksie në Hamburg, doli përpara ndeshjes hapëse 5-1 të Gjermanisë kundër Skocisë. Pas fitores, kënga në gjuhën gjermane, e mbushur me Bhangra u bë virale, me thirrje që dyshja të ftoheshin të performonin në një nga ndeshjet e ardhshme të Mannschaft (skuadrës kombëtare).

“Diese EM in Deutschland wird sehr farbenfroh” (“Ky kampionat evropian në Gjermani do të jetë shumë i gjallë”), këndojnë vëllezërit.

Ata kërcejnë së bashku të veshur me flamuj gjermanë si sarong pranë liqenit Alster dhe më vonë në kabinën e tyre Mercedes, ndërsa një kor gjermanësh të rinj kumbojnë me “Punjabi!”. Revista Stern tha se vëllezërit “mund të kenë shkruar hitin e Euro 2024″

Der Spiegel tha: “Ndonjëherë takoni njerëz që ju pushtojnë me kaq shumë gëzim, saqë ju vetë ndiheni si një mendje e plotë.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: