Arianna Budanova, gruaja e kreut të inteligjencës ushtarake ukrainase Kyrylo Budanov, është helmuar, shkruajnë mediat ukrainase, duke cituar burime nga ministria e Mbrojtjes e Kievit.

Gruaja u diagnostikua me helmim nga metalet e rënda.

“Këto substanca nuk përdoren në asnjë mënyrë në jetën e përditshme. Prania e tyre mund të tregojë një përpjekje të qëllimshme për të helmuar një person specifik”, thanë disa burime.

Marianna Budanova ndodhet në spital në gjendje të mirë shkruajnë burimet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: