Vetëm në 24 orët e fundit, Forcat e Mbrojtjes të Ukrainës pretendojnë se kanë vrarë 890 ushtarë rusë, duke i çuar humbjet totale ruse nga Kievi që nga fillimi i pushtimit në shkurt 2022 në 453,650 të vrarë

Këtë e shkruajnë mediat ukrainase, duke përfshirë edhe Ukrinform, i cili citon buletinin e fundit të drejtuesve ushtarakë.

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Moskës, të cituar nga Tass, të paktën 10 dronë ukrainas u kapën dhe u shkatërruan gjatë natës mbi qiellin e rajonit rus të Krasnodarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: