UKRAINE- Autoritetet ukrainase konfirmuan se 1 500 ushtarë rusë, shoqëruar me armatime janë futur këtë fundjavë në lindje të vendit.

“Të paktën 1 500 ushtarë rusë dhe 300 pajisje ushtarake, përfshirë raketalëshuesit ‘Grad’, janë futur në zonën ukraino-ruse të kufirit nën kontrollin e separatistëve gjatë ditës së shtunë dhe të diel”, deklaroi zëdhënësi i ushtrisë ukrainase, Andri Lisenko.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: