Miss Mississippi USA, Asya Branch, është kurorëzuar “Miss USA 2020”. 22-vjeçarja u shpall fituese në një ceremoni në Elvis Presley’s Graceland në Memfis, të hënën në mbrëmje.
Ajo është afrikano-amerikania e parë që përfaqëson shtetin në konkursin vjetor, gjithashtu është hera e parë që një garuese në Misisipi fitoi titullin.

  • foto galeri
  • foto galeri

Në deklaratën e saj, ajo foli për armët.

“Si dikush që u rrit në një shtëpi me armë, unë mësova në moshë të hershme si të ngarkoja, si të qëlloja dhe sigurinë e armëve”, tha ajo. “Dhe, unë mendoj se arsimi duhet të jetë i disponueshëm për të gjithë. Unë besoj se duhet t’u kërkojmë njerëzve të kalojnë kurse trajnimi dhe sigurie përpara se të lejohen të blejnë një armë dhe para se të marrin një leje.”

“Unë mendoj se është e rëndësishme që ne të mos ndalojmë armët, sepse pa dyshim që njerëzit do të gjejnë një mënyrë për të marrë atë që duan gjithsesi”, vazhdoi ajo. “Por unë mendoj se është i drejtë amendamenti ynë i dytë dhe na duhet vetëm më shumë siguri rreth kësaj”.

Miss Idaho USA, Kim Layne, u emërua nënkampione e parë, ndërsa Miss Oklahoma USA, Mariah Jane Davis, u bë nënkampione e dytë.

Paneli i gjyqtarëve të këtij viti përfshinte biznesmenen dhe stilisten Carolyn Aronson, “Miss USA 2000” Lynnette Cole, kontribuesin e Fox News Abby Hornacek, folësen motivuese Gloria Mayfield Banks, “Miss USA 1999” Kimberly Pressler dhe biznesmenen dhe YouTuber Susan Yara.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: