Në emisionin Open në News24 u zhvillua një debat i ashpër mes gazetares Klodiana Lala dhe deputetit të PD Flamur Noka.

Gazetarja Lala i tha Nokës se është në verifikim nga SPAK. Lala e pyeti nëse është kjo arsyeja se përse Noka e sulmon SPAK. Ndërsa, Noka u përgjigj se SPAK funksionin me regji dhe se nuk heton aferat e qeverisë.

Klodiana Lala: Je në verifikim nga SPAK. A është kjo arsyeja që sulmon Prokurorinë e Posaçme?

Flamur Noka: E vërteta është se SKAP-i i partisë nuk guxon të hetojë korrupsionin qeveritar dhe atë zgjedhor, nuk hap dosjen 184.SPAK të mbajë briskun. Ju nuk jeni demokratët. Zëdhënësi i SPAK nuk është objekt i Partisë Demokratike, por do ia thuash Dumanit që ta mbaj briskun.

Klodiana Lala: Me këto shprehje do ta bindësh elektoratin për zgjedhje.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb